Rozwijający się Ruch Wolnych Ludzi tworzą różne osoby i środowiska zarówno Ci, którzy od wielu lat prowadzą pracę poszerzającą wiedzę i świadomość Polaków jak i Ci, którzy w tych czasach rozpoczynają swoją aktywność.

    Jedną z tych linii historycznych tworzy środowisko wolnych ludzi spotykające się od kilkunastu lat w Masywie Ślęży k/Wrocławia. 

   W tych Zlotach Wolnych Ludzi – ludzi nowej ery bierze udział tysiące osób.  Ich pasją jest szukanie prawdy i sprawiedliwości i tworzenie rzeczywistości według zasad harmonii.

   Szczególną cechą tego środowiska jest potrzeba zrozumienia, że zmiany trzeba  zaczynać od siebie a zdobywanie wiedzy o człowieku i Wszechświecie powinno opierać się na integracji podejścia naukowego i duchowego.

   W czasie tych spotkań ukształtowało się przekonanie o tym, że nasza cywilizacja

jest w fazie upadku i musimy już dzisiaj kształtować nowe wzorce życia zarówno w Polsce jak i w całym świecie. Kierunki zmian cywilizacyjnych zostały zarysowane

w historycznym dokumencie przyjętym na IV Zlocie o nazwie Deklaracja Ślężańska 2007:

W roku 2009 ogłoszono na tym Zlocie Proklamacje Ślężańską, która oficjalnie, ale jeszcze symbolicznie konstytuowała powstanie tego Ruchu:

     

W szczególnym roku 2012 we Wrocławiu w dniach 21-22.XII. Odbył się  I KONGRES WOLNYCH LUDZI i (wraz z X Zlotem Harmonia Kosmosu)

   W październiku 2017 roku we Wrocławiu grupa aktywistów zainicjowała już praktyczne tworzenie tego Ruchu zwołując  konferencję założycielska RWL zakończoną przyjętą wówczas ogólne cele zwane potocznie deklaracją wrocławską RWL.

Jako główny cel zadeklarowano tam:

„Zebrać razem wszystkich zaangażowanych w walkę o prawa człowieka, zdrowie ludzi środowiska naturalnego, sprawiedliwość społeczną, ewolucję duchową i reformę polityczną, aby zdobyć wystarczającą siłę do zainicjowania procesu głębokiej i trwałej zmiany na lepsze.”

  Kolejne spotkania, gdzie debatowano o kształcie Ruchu Wolnych Ludzi

odbyły się w 6 – 7 stycznia 2018 w  Krakowie i 26 – 27 maja 2018   w Gdańsku.

Przebieg tych wszystkich spotkań jest udokumentowany na nagraniach filmowych.

   W trakcie tych działań okazało się, że działania służb specjalnych idą

kierunku dezorganizowania procesu tworzenia się ruchu i podjęliśmy wówczas decyzję, że trzeba zmienić sposób tymczasowego kierowania nim.

    Jesienią 2018 roku ukonstytuowała się Grupa Inicjatywa RWL, w której skład weszli między innymi: Irena Bambor, Zbigniew Sadowski,

Jadwiga Łopata, Krystyna  Maciąg, Jacek Nowak,Julian Rose, Janusz Zagórski.

    Pod kierunkiem tego gremium zrealizowano wiele wartościowych działań. Były to między innymi:

- 11 listopada 2018 – Sobótka - Obchody 100 rocznicy Odzyskania

    Niepodległości przez Polskę:

-  29 luty 2019 – Kraków -  Międzynarodowa Konferencja „Polska strefą wolną od 5G:

- 3 – 4 maja 2019 – I Konferencja Demokracja Bezpośrednia w Sobótce

Miedzynardowa Konferencja pod Londynem Konferencja o Wyborach

   Początek roku 2020 w związku z Plandemią bardzo wyhamował nasze działania,

ale wraz wzrostem protestów przeciw lockdownom i łamaniu praw czlowieka w 

Polsce i naszym w nich udziałem, grupa aktywistów podjęła się realizacji kolejnego etapu rozwoju tej inicjatywy. 

   W okresie wakacji 2020 Janusz Zagórski z NTV zorganizował tourne po całej Polsce spotykając się publicznie w prawie 20 miastach i miasteczkach z sympatykami  Wolnych Ludzi zachęcał ich do udziału w życiu społecznym, w tym do aktywności  w procesach wyborczych.

      Szczególnym dla nas wydarzeniem był udział grupy Wolnych Ludzi w wielkiej międzynarodowej demonstracji 28 sierpnia 2020 w Berlinie.

   Na przełomie 2020/2021 uformowała się na nowa grupa, która działając w uaktualnionym i poszerzonym składzie opracowała nową wersję platformy internetowej WolniLudzie.net

   Jej budowa trwa nadal a jednym z głównych jej elementów jest stworzenie przez zespól osób programu do e-głosowania jako aplikacji na telefony komórkowe.

To doniosły krok w rozwoju naszej inicjatywy. Pozwoli na rozpoczęcie I etapu tworzenia Parlamentu Wolnych Ludzi.

    O tym jak wygląda obecnie nasz plan działania na najbliższe lata przedstawiamy w osobnym dokumencie.