“Plandemia” trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to by miała się ku końcowi. Świat zawarował i w tym szaleństwie dna nie widać, coraz bardziej abstrakcyjne, absurdalne i groteskowe pomysły pojawiają się z dna na dzień aby walczyć i uchronić nas przed czymś czego prawdopodobnie tak naprawdę nie ma … a przy okazji jeszcze dobrze na tym zarobić.

Rok temu nazwaliby cię szalonym. Dzisiaj, noszenie zmodyfikowanego hełmu kosmicznego w samolocie lub metrze sprawia, że jesteś osobą, której można zazdrościć. Maski są wszędzie, ale ochrona na poziomie marsjańskich misji podczas pandemii dodaje ci kosmicznego blasku do społecznego dystansu.

VYZR Technologies

helmet head

Kanadyjska spółka VYZR Technologies uruchomiła w kwietniu zeszłego roku projekt BioVYZR – Kask wyposażony w okna przeciwmgielne, wentylator chłodzący o niskiej pojemności, zasilany bateryjnie oraz medyczne filtry powietrza.

Osłona przeciw drobnoustrojom mieści się na dopasowanej kamizelce neoprenowej z regulowanymi paskami. Urządzenie jest wyposażone w dwustronne rękawice, które pozwalają na dotykanie twarzy.

VYZR

Firma twierdzi, że BioVYZR jest idealny do “zatłoczonych przestrzeni publicznych, klas szkolnych i uniwersyteckich, pracy, spotkań i biura”, choć nie jest jasne, jak ma się udać prezentacja w Powerpoincie podczas zebrania firmowego w takim zabezpieczeniu. Kaski w zastraszającym tempie sprzedały się na pniu….

helmets

Z kolei ”AIR by MicroClimate” to akrylowa przyłbica, która pozwala użytkownikom “nosić nawet okulay”, a także sprawia, że wyglądają one jak gadżet z filmu ”Interstellar”. Akrylowy wizjer AIR umożliwia “przejrzysty widok na twarz”, a tkanina wokół szyi jest lekka i nadaje się do prania.

Twórca MicroClimate, Michael Hall, mówi :

“MicroClimate posiada unikalną technologię, która sprawia, że czuje się jakby nic nie było przed tobą, kiedy go nosisz. To sprawia, że noszenie go jest bardzo wygodne”

– dodaje, że wczesne testy z podróżnikami linii lotniczych zakończyły się sukcesem.

bonnet

Artystka Katya Lozanova wykonuje osłony twarzy z kapturkami, które zapewniają ochronę w 360° “podczas zakupów, podróży lub spaceru”. Na stronie Etsy Lozanova mówi:

” W połączeniu z maską na twarz lub bandaną, krople i kurz mają małe lub żadne szanse na dotarcie do ust, twarzy, włosów lub szyi. Ponadto, nie będziesz w stanie dotknąć twarzy przez pomyłkę i przenieść patogenów lub brudu “.

hood shield

Projektant z Sofii w Bułgarii, o nazwisku Aakasha, robi również zasłony z kapturem, które zapinają się na zamek i “sprawiają, że czujesz się całkowicie komfortowo i bezpiecznie wychodząc na zewnątrz”.

Naszym skromnym zdaniem nic nie przebije ”covidiotyzmu” jak projekt pleksiglasowych “iSphere” – orby z Plastique Fantastique. Stworzone przez berlińskich artystów Marco Canevacci’ego i Ms. Bubble.

Duet stworzył projekt open-source, który “każdy może produkować, rozwijać i ulepszać”. Strona mówi, że projekt został zainspirowany komiksami science fiction z lat 50. i twórczością utopijnych ruchów lat 60 :

“iSphere jest zabawnym i poważnym obiektem, który stymuluje do podejścia do tej wyjątkowej sytuacji”. “Koronawirus zmienia nasz stosunek do siebie i wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości. W czasie blokady zastanawiamy się nad mutacją naszego życia społecznego i skutkami pozbawienia fizycznego dotyku. iSphere reprezentuje perspektywę na świat postpandemiczny, po roku 2020”.

Covidaiane całego świata mogą odetchnąć z ulgą, widząc jak technologiczne założenia i moda prześcigają się w zapewnieniu im bezpieczeństwa…ten świat raczej już nigdy nie będzie normalny jeśli kiedykolwiek był.

Źródło : https://www.forbes.com/sites/davidhochman/2020/08/28/forget-n95-masks-these-space-helmets-are-the-latest-pandemic-fashion-accessory/#49d1011a1ab5