[PILNE] Obowiązkowe szczepienia dorosłych. Zaczyna się od SG. 19 dawek!

Paweł Skutecki
Paweł Skutecki

Funkcjonariusze Straży Granicznej  będą podlegali obowiązkowym szczepieniom – projekt rozporządzenia w tej sprawie właśnie trafił do uzgodnień. To początek wprowadzania w Polsce obowiązkowych szczepień dorosłych niezależnie od ogłoszonej epidemii. Łącznie każdy funkcjonariusz przyjmie co najmniej 19 dawek! 

Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie badań i szczepień profilaktycznych funkcjonariusza Straży Granicznej trafiło dzisiaj do uzgodnień. Rozporządzenie ma wejść w życie 12 października bieżącego roku. Na razie przez tydzień autorzy projektu rozporządzenia będą czekali na opinie wszystkich ministerstw, ale jeśli chodzi o praktykę legislacyjną, nie należy się spodziewać większych dyskusji…

Załącznik do rozporządzenia wylicza kalendarz szczepień, które będą obowiązywały funkcjonariuszy SG. Jest tego sporo…

W pierwszym dniu funkcjonariusz otrzyma pięć szczepień: dur-tężec (TyT), wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, wścieklizna i kleszczowe zapalenie mózgu. Tydzień później: wścieklizna druga dawka. Po miesiącu od pierwszego szczepienia cztery kolejne: drugie dawki dur-tężec (TyT) i wzw B, trzecia dawka wścieklizny i poliomyelitis (IPV). Po dwóch miesiącach kolejne cztery: meningokoki A+C, żółta febra, druga dawka kleszczowe zapalenie mózgu i grypa.

To oczywiście nie wszystko. Po 6-12 miesiącach od pierwszego szczepienia uzupełniająca dawka dur-tężec (TyT), wzw A i wzw B, po roku wścieklizna i kleszczowe zapalenie mózgu.

naszapolska

0 Comments

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top