Osoby zaszczepione przeciw Covid-19 nie będą zwolnione z obowiązku noszenia maseczek.

Niezbyt dobre wieści: osoby zaszczepione przeciw Covid-19 nie będą zwolnione z obowiązku noszenia maseczek – ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski. Podstawowy powód? Nie wiadomo, czy wciąż nie będą zarażać koronawirusem innych. Trwają dopiero badania, które mają to wykazać. – Turyści z Japonii w maseczkach poruszali się na co dzień jeszcze przed koronawirusem i nie jest to dla nich problemem – stwierdził Adam Niedzielski.REKLAMAhttps://bd6c8ef6efb6eda8ec4ee0fda4f67f93.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

Szczepionka przeciw koronawirusowi zabezpiecza przed zachorowaniem na Covid-19, ale nie wiadomo na razie, czy uniemożliwia również zakażenie innych osób.


– Trwają badania, które mam nadzieję wykażą, że osoba, która zostanie zaszczepiona nie będzie aktywnym nosicielem zarażającym koronawirusem. Ale to wymaga bardzo dokładnych badań. Szczepionka musi działać na miejsce, gdzie następuje replikacja wirusa, żeby potencjalny nosiciel nie zarażał – tłumaczy dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. – Miejmy nadzieję, że badania w sposób jednoznaczny to rozstrzygną. Dopóki takich badań nie ma, niezbędna jest ochrona osobista w postaci maseczki, dystansu i mycia rąk – dodaje.

– Ale chodzi także o poczucie bezpieczeństwa innych osób – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski. – Gdy będąc w sklepie zwrócimy uwagę osobie bez maseczki, ta może mówić że jest już zaszczepiona, a nie jest to pewne – tłumaczy.

Źródło i cały artykuł: https://warszawa.naszemiasto.pl/czy-po-szczepieniu-bedzie-mozna-nie-nosic-maseczki-jest/ar/c1-8095905?utm_source=facebook.com&utm_medium=dzieje_sie_w_warszawie&utm_content=koronawirus&utm_campaign=czy-po-szczepieniu-bedzie-mozna-nie-nosic-maseczki-jest&fbclid=IwAR1xsQlVvg6U5ojOey268YI1CB-Gs7ilgGwOHdwD6jd611D31eq8K8gPoms

0 Comments

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top