Internet przestał działać na całym świecie..

Internet przestał działać na całym świecie. Asteroida? Godżilla? Wojna światowa?

30 sierpnia 2020 roku, mniej więcej po południu (czasu europejskiego), najpierw od amerykańskich internautów, a potem od internautów z całego świata, zaczęły napływać raporty o problemach z dostępem, które narastały jak kula śnieżna:

To ekran danych o problemach amerykańskiej firmy CenturyLink – drugiej lub trzeciej co do wielkości firmy telekomunikacyjnej w Stanach Zjednoczonych.

Podobnie sytuacja wygląda z innymi firmami i usługami:

Internet we współczesnym świecie jest najważniejszą częścią naszego życia, z którą związane są systemy biznesowe, komunikacyjne, rozrywkowe, a nawet bezpieczeństwa różnych państw, dlatego gdy pojawiają się tak poważne zakłócenia w globalnej komunikacji, natychmiast staje się problemem globalnym.

Jednak teoretycy spiskowi nie są zainteresowani globalnymi problemami jako takimi. Jako praktyczni ludzie wszyscy myślą konkretnie i od razu zadają główne pytanie: DLACZEGO? Zadają to pytanie, ponieważ odpowiedzi na nie mogą być bardzo złe.

Pierwszym w rankingu tych złych odpowiedzi jest przygotowanie do trzeciej wojny światowej lub coś w tym rodzaju, ponieważ telekomunikacja jest pierwszą ofiarą ataku w trakcie globalnego konfliktu zbrojnego. Ponadto, w świetle tej możliwości, w ramach przygotowań do hipotetycznego konfliktu mającego na celu zmniejszenie szkód (na przykład szkód spowodowanych atakiem EMP), niektóre części sieci można po prostu wyłączyć.

Drugą rzeczą, która może być, jest oczekiwanie przez rządy niektórych klęsk żywiołowych. Na przykład – rozbłysk słoneczny. Albo uderzenie asteroidy, której moc eksplozji będzie obliczana w megatonach i nieuchronnie wpłynie na pole magnetyczne planety, które może na krótko przekształcić się w ciągłą brazylijską anomalię magnetyczną. W tej sytuacji zewnętrzne promieniowanie kosmiczne będzie równoważne uderzeniu EMP, a różne ważne serwery będą zachowywać się tak, jakby zostały przeniesione na Księżyc i wystawione na działanie cząstek kosmicznych. Dlatego teraz zostały wycofane z użytku.

Trzecie wyjaśnienie to przygotowanie pewnej fałszywej flagi. Zwykle w przededniu takich wydarzeń zawsze pojawiają się problemy z komunikacją. Tak było na przykład w przeddzień 11 września 2001 roku.

Czwarte wyjaśnienie to usterka w globalnym Matrixie lub interwencji obcych. Obydwa powody są jakby różne, ale w każdym przypadku niepowodzenie może wynikać z faktu, że Matrix / kosmici zamierzają coś zmienić, po czym stara oś czasu pozostanie w powszechnej pamięci tylko jako morderstwo chwalebnego pana Mandeli przez krwawy apartheid.

Dość egzotyczne wersje są też wyrażane, np. Atak kabli transatlantyckich przez wyłazujące z ziemi ośmiornice czy nawet osobiście Godzilla.

Na pierwszy rzut oka wersja o ośmiornicach jest całkiem fantastyczna, jednak na dnie Atlantyku oprócz ośmiornic są też różnego rodzaju uskoki, w rejonie których skorupa mogła raptownie przesunąć się na odległość nie przewidzianą przez kompensatory rozszerzalności w podwodnych kablach i gdzieś były klify. Oznacza to, że możliwa jest również przyczyna sejsmiczna.

Która wersja wyjaśnienia tego, co się dzieje, jest bardziej poprawna, pokaże następne 72 godziny, więc śledzimy rozwój wydarzeń.

thebigtheone.com

0 Comments

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top