Co robić gdy za brak maski zatrzymuje nas policja? – Radca Prawny Anna Kubala.

Co się dzieje w momencie, gdy zatrzymuje nas policja? (wybrane cytaty)

” – Możemy być grzeczni, nie awanturować się, niczego nie podważać, wylegitymować się, dać swój dowód i czekać na to co się będzie wydarzać. Policjant będzie chciał nam wystawić mandat – możemy przytaknąć, wziąć ten mandat i potem wszczynamy procedurę. Możemy też podejść w ten sposób, że zaczynamy panu policjantowi tłumaczyć: Proszę pana, czy może pan otworzyć telefon i sprawdzić rozporządzenie?” (cd w filmie)

“Policjant musi nam podać swój stopień, imię nazwisko plus komendę, w której pracuje.”

“Policjant nie ma wiedzy medycznej, żeby ocenić nasz stan zdrowia i powiedzieć że jesteśmy podejrzani o zachorowanie.”

“Ustawa dokładnie podaje definicję kto może być podejrzany o zachorowanie. Nie jesteśmy podejrzani tylko dlatego, że ktoś na ulicy będzie chciał tak uznać.”

“Rozporządzenie zostało wydane, rozporządzenie zostało opublikowane i rozporządzenie obowiązuje. Problem w tym, że rozporządzenie zostało wydane na podstawie dwóch artykułów, które w sposób jasny mówią, że dotyczą one osób chorych lub ewentualnie podejrzanych o zachorowanie.”

“Ustawa dokładnie podaje definicję kto może być podejrzany o zachorowanie. Nie jesteśmy podejrzani tylko dlatego, że ktoś na ulicy będzie chciał tak uznać.”

“Bez wprowadzenia stanu epidemii zdrowych osób nie można zmusić do zachowań profilaktycznych”.

“W żółtej strefie, gdy ktoś idzie ulicą i jest zachowany dystans 1,5 m – nie musi mieć maseczki. To jest zgodnie z rozporządzeniem. Jeżeli jest zachowany dystans – możemy iść bez maseczki. Natomiast w czerwonej strefie zgodnie z rozporządzeniem – nie.”

Cały materiał: https://www.youtube.com/watch?v=KMm9JYj3Dgc&feature=youtu.be

0 Comments

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top