Chińskiemu wojsku nakazano napisanie pożegnalnych listów do krewnych.

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (PLA) poprosiła żołnierzy stacjonujących w prowincji Fujian, naprzeciw Tajwanu, o napisanie pożegnalnych listów do domu. Wiadomość, którą odebrała tajwańska telewizja kablowa TVBS, wywołała nową falę długotrwałych plotek o rychłym rozpoczęciu wojny. 

Według raportu TVBS, dowództwo chciało wiedzieć, co żołnierze napisaliby do swoich rodzin, gdyby wiedzieli, że wojna wybuchnie następnego dnia.

Jeden z nich napisał, że skoro to jego decyzja o noszeniu munduru wojskowego to teraz będzie wykonywał wszelkie polecenia. W międzyczasie inni pisali do swoich krewnych, aby się nie martwili, ponieważ wojska powrócą zwycięsko i chwalebnie. 

Pomimo pandemii koronawirusa w Wuhan, w ciągu ostatnich kilku miesięcy chińskie samoloty i statki często zbliżały się do Tajwanu, podczas gdy chińskie myśliwce nie tylko leciały w kierunku wyspy, ale przekroczyły strefę identyfikacji obrony powietrznej kraju, zmuszając Tajwan do zaalarmowania swojego samolotu.

Pandemia koronawirusa, bezprecedensowe powodzie i wojna handlowa ze Stanami Zjednoczonymi wywołały narastający kryzys gospodarczy i polityczny w Chinach. W świetle tej okoliczności wielu analityków azjatyckich uważa teraz, że KPCh wkrótce zorganizuje „małą zwycięską wojnę”. Oznacza to, że reżim komunistyczny może próbować sprowokować konfrontację z Tajwanem, aby odciągnąć opinię publiczną od własnych błędów.

Trzy dni temu, 21 sierpnia, ta strona internetowa była JEDYNYM serwisem informacyjnym, który donosił, że konwoje pocisków ziemia-powietrze zmierzały w kierunku prowincji Fujian. Przynajmniej jeden pociąg ze 162 pociskami – więcej niż samoloty mają tajwańskie siły powietrzne – został sfilmowany na wideo w kierunku wybrzeża Chin naprzeciw Tajwanu. 

Teraz wszystko wyraźnie się rozwija i wszystko wskazuje na to, że wojna zbliża się bardzo szybko.

Komentarz redakcji The Big The One: To, co Hal musi w pierwszej kolejności poprawić – nie był jedynym, który wysłał pociąg z chińskimi pociskami HQ-9 (Hongqi-9 = S-300) – to wideo również było w naszym materiale, było bezpłatne i dostępne dla wszyscy . Jednak istotę tego, co się dzieje, Hal poprawnie definiuje: Chińczycy metodycznie przygotowują się do wojny.

 Jedyne, co na razie uspokaja, to to, że w chińskiej telewizji wyemitowano film o „czy jutro wojna” z odczytaniem na głos epickich listów armii. Oznacza to, że był to posunięcie czysto propagandowe i jutro po tych listach nie będzie wojny.

Niemniej jednak odbudowa militarna ludności chińskiej już się rozpoczęła. Nie oglądamy chińskiej telewizji, ale najprawdopodobniej teraz lokalni Lewitanie podnieśli je lub wkrótce zdejmą je z półek i zaczną odtwarzać wszystkie filmy o wojnie, które tam nakręcili lub kupili w drodze dzierżawy ziemi w ZSRR. Chociaż władze ChRL organizowały ważniejsze wydarzenia, takie jak publikowanie wizualnego poruszenia na temat sposobów ochrony przed eksplozją jądrową w środku lata.

Ogólnie Pekin przygotowuje się do wojny dość specyficznie, a jedyne pytanie brzmi: kiedy ta wojna się tam rozpocznie? Na razie możemy polegać jedynie na zeznaniach mistyków, których opisy dnia wybuchu wojny są raczej niejasne, ale śledzimy rozwój wydarzeń. 

thebigtheone.com

0 Comments

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top